۲۷ خرداد ۱۴۰۳
لوگو بانک ملت
تامین سرمایه بانک ملت

صندوق افق ملت در جمع ۵ صندوق سهامی «ارزنده» در بازار سرمایه

صندوق اوج-5صندوق سهامی

صندوق سرمایه‌گذاری در سهام «افق‌ملت»، علاوه بر کسب بازدهی بالاتر از شاخص بورس، با توجه به نسبت قیمت به ارزش خالص دارایی‌ها (P/NAV) در میان پنج صندوق برتر بازار سرمایه قرار گرفته‌است. این صندوق با کارنامه درخشان عملکرد تحت مدیریت تامین سرمایه بانک ملت، همواره در تلاش است با ارائه بازدهی رقابتی و فراتر از شاخص کل بورس، تجربه خوشایندی از سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران خود رقم بزند.

ارزندگی صندوق افق ملت

این صندوق با توجه به نسبت “قیمت معامله” به “ارزش خالص دارایی‌ها”یعنی همان نسبت P/NAV  جزو پنج صندوق برتر سهامی بازار سرمایه به لحاظ ارزندگی است. لازم به ذکر است نسبتp  به nav نسبتی است که از تقسیم price یعنی قیمت هر واحد صندوق بر Net Asset Value یعنی ارزش خالص دارایی هر واحد صندوق شکل محاسبه می‌شود. بر اساس این نسبت (منتهی به ۳۰آذر ماه ۱۴۰۲) این صندوق در میان ۵ صندوق در سهام ارزنده بازار سرمایه قرار گرفته‌است.

صندوق افق ملت را بیشتر بشناسیم

این صندوق از نوع صندوق سهامی و قابل معامله (ETF) می‌باشد. این صندوق  برای افرادی که ظرفیت پذیرش ریسک را دارند پیشنهاد خوبی بوده و واحدهای سرمایه‌گذرای این صندوق به آسانی از طریق کارگزاری‌های فعال در سراسر کشور از جمله کارگزاری بانک ملت قابل خریداری می‌باشد. اطلاعات کامل در خصوص این صندوق همراه با اساسنامه و امید‌نامه آن در سایت صندوق به آدرس https://ofoghmellat.ir نیز قابل مشاهده می‌باشد.

از دیگر ویژگی‌های صندوق سهامی افق ملت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • نقدشوندگی بالای واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری افق ملت به واسطه بازارگردانی فعال توسط صندوق اختصاصی بازارگردانی ملت؛
  • امکان خرید و فروش آنلاین واحدهای سرمایه‌گذاری و سادگی، سهولت و سرعت در معاملات آن؛
  •  کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در این صندوق با بهره‌برداری از تحلیلگران و معامله‌گران متخصص و باتجربه؛
  • تخصیص بهینه منابع این صندوق به سبدی متنوع از دارایی‌ها؛
  • انتخابی خوب برای افراد اهل ریسک و جسور در ازای دریافت سود قابل قبول و مناسب از بازار سرمایه.

چه کسانی در صندوق افق ملت سرمایه‌گذاری کنند؟

همه افراد علاقه مند به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه می‌توانند اقدام به سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ نمایند. اما در مجموع این صندوق برای سرمایه‌گذاری افرادی با ویژگی های زیر مناسب‌تر است:

  • افراد علاقه‌مند به کسب سود بالا در ازای پذیرش ‌ریسک بالا؛
  • افراد علاقه‌مند به فعالیت در بازار سهام.

کسب بازدهی ثابت در دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه بانک ملت

در نهایت لازم به ذکر است حسن سابقه مدیریتی در این صندوق سود مناسبی را تاکنون برای سرمایه‌گذاران این صندوق به ارمغان آورده است. اما با توجه به اینکه این صندوق از نوع سهامی بوده، دریافت بازدهی ثابت در آن ممکن نیست.

در صورتی که افرادی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری کم ریسک همراه با کسب بازدهی دوره‌ای باشند، صندوق‌های با درآمد ثابت تحت مدیریت تامین سرمایه بانک ملت یعنی اوج ملت، اندوخته ملت و آتیه ملت در سامانه فراسود ملت در دسترس برای سرمایه‌گذاری قرار دارند.

از مزایای سرمایه گذاری در صندوق های بادرآمد ثابت فوق الذکر پرداخت سود روزشمار، بدون نرخ شکست و معاف از مالیات را می‌توان نام برد. صندوق‌ سرمایه‌گذاری اوج ملت (در آذرماه ۱۴۰۲)  نرخ سود اسمی ۲۳٫۵٪ معادل ۲۶٫۲٪ موثر سالانه و صندوق های سرمایه گذاری آتیه ملت و اندوخته ملت نرخ سود اسمی ۲۴٪ ، معادل ۲۶٫۸۲٪ موثر سالانه را به سرمایه‌گذاران پرداخت نموده‌اند. ضامن نقدشوندگی این صندوق‌ها بانک ملت بوده و سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها به آسانی از طریق سامانه فراسود ملت امکان‌پذیر خواهد بود. در این سامانه امکان فعال نمودن سرمایه‌گذاری مجدد سود سود تقسیمی، درخواست بیمه زندگی و مستمری و اخذ تسهیلات و ضمانتنامه بانکی به پشتوانه واحدهای سرمایه‌گذاری برای رفاه حال سرمایه‌گذاران فراهم گردیده‌ است. امکان واریز مستقیم از حساب بانک ملت برای سرمایه گذاری تا سقف ده میلیارد ریال در هر صندوق به صورت آنلاین و دریافت گواهی تمکن مالی به صورت لاتین و با ارز مورد نظر از امکانات دیگری  است که طی چند ماه اخیر برای سرمایه گذاران این صندوق‌ها درنظر گرفته شده  است.
 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =